Overlok Nedir?

Overlok, halı, kilim, paspas gibi evimizde kullanılan ve yere serilen eşyaların kenarlarında meydana gelen sökülmeleri önlemek amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlem makine yardımıyla yapılabildiği gibi elle de yapılabilmektedir. Ancak makine ile yapılan işlemde çapraz ve düz dikişler daha düzgün yapıldığı için ve makine ile yapıldığında dakikalar içerisinde yapılan bir işlem olduğu için overlok makineleri tercih edilmektedir.

Overlok Nasıl Yapılır?

Overlok işlemine öncelikle yırtılan veya sökülen kenardan bir parça alınarak başlanır. Bu başlangıç sonrasında kesilen parça, kesildiği yerin altına getirilerek kenarlardan taşmayacak şekilde alta yerleştirilir. Burada yerleştirme işlemi oldukça önemlidir. Sebebi ise alta yerleştirilen parça içerde veya dışarıda olursa yamuk bir dikiş işleminin gerçekleşecek olmasıdır. 

Kesilen parça yerleştirildikten sonra dikme işlemine başlanır. Sırasıyla çapraz ve düz dikişler uygulanarak işlem tamamlanır.

İşlem sonucunda halı, kilim, paspas gibi eşyaların kenarlarında bulunan yırtılmalar ve sökülmeler giderilmektedir.

Bu işlem sonrasında halı, kilim, paspas gibi eşyaların kullanım süresi arttırılmış olur ve eski yırtık ve sökük görünümünden kurtulmuş olur. Evimizi süsleyen bu eşyalar için böyle kolay ve kısa süren bir çözümü neden tercih etmeyelim?

Atlantis 34 halı yıkama olarak halılarını yıkatmak isteyen müşterilerimize overlok hizmetimizi de sunmaktayız. Böylelikle hem halılarda bulunan yırtık görünümden kurtulduğunuz gibi hem de yıkanarak temizlenmiş halınızı güle güle kullanabileceksiniz. Halılarınız böylelikle evlerinizi ilk günkü gibi şık göstermeye ve sıcak tutmaya devam edecektir.

Halılarınıza overlok işlemi uygulanmadığı taktirde dış kenarlarından iplikler halinde sökülmeler sürekli olarak devam edecektir. Büyük bir özenle evimizin dekoratif görünümüne uygun olarak seçtiğimiz halılar böylesine ufak bir sebep yüzünden kullanılamaz hale gelmesini istemeyiz.

Bu işlem halıları yırtılma ve sökülmelere karşı daha dayanıklı yaptığı gibi sökülmelere karşıda dirençli hale getirmektedir. Atlantis halı yıkama olarak sunduğumuz overlok işlemi ile halı, kilim veya paspaslarınızı ilk günkü gibi sökülme ve yırtılmalara karşı dayanıklı hale getirmekteyiz.

Yıkama ve overlok hizmetlerimizden yararlanmak için tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek ve gönül rahatlığıyla işleminizin tamamlanmasını beklemek olacaktır.

Sizi Arayalım


Müşteri temsilcimizden telefon hattı üzerinden fiyat almak ister misiniz?