Arnavutköy ve Gaziosmanpaşa Overlok

Overlok işlemi basitçe; giysi, halı, yolluk, halıfleks ve kilimlerin kenarlarında bulunan saçak benzeri iplik parçalarının kapatılmasıdır. Bu işlemler için özel makinalar gerekir.

Firmamız Arnavutköy ve Gaziosmanpaşa’da overlok işlemi yapmaktadır. Overlok yapılmayan kumaşların dış kenarı iplik iplik ayrılmaktadır. Zamanla kumaşta sökülmeler ve yırtılmalar meydana gelir. Bu nedenle Overlok işlemi oldukça önemlidir. Bu işlem sayesinde eşyalarınız daha uzun ömürlü olacaktır.

Overlok işleminde kullanılacak olan kumaşın kenarı düzgünce kesilir. Ardından asıl kumaşın üzerine katlayarak kaplatılır. Makina yardımıyla dikim işlemine başlanılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise üst üste gelmiş kumaşlar sıra ve çapraz dikişlerle dikilirken kesilen kumaş ve asıl kumaş üst üste denk gelecek şekilde dikilmelidir. Kesilen ve asıl kumaşın kenarları dışarı taşmadan birbirine denk gelmesi oldukça önemlidir. Ardından makinaya yerleştirilerek dikim yapılır.

Overlok işlemi el ile de yapılabilir. Fakat ince kumaş haricinde pek işe yaramaz. Bu nedenle makine ile dikilmesi tavsiye edilir. Makine yardımı ile daha kısa sürede en kalın kumaşlarda bile iyi sonuçlar alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara

Yıkama Teklifi İster Misiniz?

WhatsApp Whatsapp Kurumsal İletişim Hattı